Kasa fiskalna dla mechanika może poprawić jakość usług?

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Wiele osób bardzo narzeka na jakość usług mechaników pracujących w niewielkich, zazwyczaj po prostu lokalnych, warsztatach. Tacy mechanicy faktycznie potrafią nie dbać o swoich klientów choć oczywiście zdarzają się także warsztaty profesjonalne i bardzo rzetelne. Zazwyczaj wie musimy próbować pozostawiać swój samochód w różnych miejscach, aby w końcu trafić na taki warsztat, który naprawdę zapewni nam usługi na bardzo wysokim poziomie. Z drugiej jedna strony nie mamy co liczyć na bezpieczeństwo jeśli na przykład jesteśmy w trasie, zepsuł się samochód i musimy jechać do pierwszego lepszego mechanika. Wielu mechaników nie dba o swojego klienta bo nic ich z nim nie łączy. Warsztaty nie wykazują dużej części swoich dochodów, aby nie montować kasy fiskalnej i w efekcie po prostu nie wręczają paragonów, a więc nie dają także gwarancji na swoje usługi. Rok 2015 przynosi jednak rewolucję w tej kwestii.Do tej pory warsztaty mechaniczne chętnie korzystały z przepisu, który zwalniał z posiadania kasy fiskalnej w przypadku nieosiągania dochodów rocznych większych jak 20 tysięcy złotych. Wystarczało tylko nie wykazywać części zarobionych pieniędzy i już nie było problemów. Od 1 marca 2015 roku kasa fiskalna dla mechanika będzie jednak już obowiązkowa. Mechanicy, fryzjerze, kosmetyczki, lekarze oraz prawnicy zostali wyłączeni z tych przepisów, a konkretniej przedsiębiorcy prowadzące własne firmy w tym zakresie.

Kasa fiskalna dla mechanika może tak naprawdę zrobić wiele dobrego. Choć właściciele serwisów samochodowych narzekają to jednak zapewne zyskają na tym klienci takich miejsc. Usługi powinny być na wyższym poziomie, gdyż paragon stanowi już istotną podstawę do ewentualnej reklamacji niepoprawnie wykonanych usług.

Z zakupem kasy trzeba się oczywiście spieszyć, gdyż nie zostało nam już wiele czasu. kasa fiskalna dla mechanika powinna być raczej wysokiej jakości, gdyż będzie ona pracować w dość trudnych warunkach. Każdy wie jak wyglądają małe warsztaty, a często nie ma tam pomieszczeni wydzielonego na biuro, gdzie panują zupełnie inne warunki. Wartym podkreślenia jest tutaj także fakt, że możemy ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na zakup kasy. Jest to 90% wartości, ale nie więcej jak 700zł.

Ten wpis opublikowano w Kasy fiskalne i otagowano , , , . Bookmark the permalink.

Możliwość komentowania jest wyłączona.