Kasa fiskalna dla mechanika – od 2015 roku nowe przepisy

Kasa fiskalna dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika

Nie od dziś wiadomo, że Ministerstwo Finansów nieustannie stara się znaleźć sposób na to, aby wzbogacić państwową kasę w której ciągle brakuje pieniędzy. Bardzo często odbywa się to naturalnie kosztem najmniej zamożnych obywateli naszego kraju, ale to już temat na zupełnie inną dyskusję. Pewnego jest jednak to, że od 2015 roku czeka nas duża zmiana jeśli chodzi o konieczność posiadania kas fiskalnych. Przypomnijmy może, że jak do tej pory konieczność posiadania kasy spada na tę firmę, której roczne dochody przekroczą 20 tysięcy złotych. Przez wiele firm ten zapis prawny był skrupulatnie wykorzystywany. Po prostu firmy nie rejestrowały wszystkich swoich dochodów i w efekcie omijały wiele podatków, nie musiały posiadać tych urządzeń i tym samym lepiej na tym wychodziły. Od nowego roku to wszystko się jednak zmieni.Teraz kasa fiskalna dla mechanika będzie bowiem obowiązkowych urządzeniem i to bez żadnego wyjątku. Dotyczy to także chociażby prawników, fryzjerów czy lekarzy, którzy jak do tej pory mogli stosować się limitu rocznego dochodu. Według Ministerstwa Finansów taki zapis prawny powodował pojawianie się wielu oszustw, które naturalnie działały na niekorzyść skarbu państwa. Od 2015 roku naturalnie limit 20 tysięcy złotych dalej pozostanie, ale nie będą mogli z niego korzystać właśnie mechanicy, lekarze, prawnicy czy fryzjerzy. W tych przypadkach obligatoryjnie zmusza się do posiadania urządzenia.

Czy więc tego chcemy czy nie to kasa fiskalna dla mechanika musi pojawić się w każdym zakładzie. Ministerstwo Finansów tłumaczy iż niemożliwością jest utrzymanie się firmy z tych branż przy dochodach poniżej 20 tysięcy złotych. Samo utrzymanie lokalu, gabinetu czy warsztatu kosztuje ogromne pieniądze. Dochodzi więc do zaniżania wysokości dochodów i tym samym oszukiwanie państwa.

Problem polega jednak na tym, że Kasa fiskalna dla mechanika w wielu miejscach może podnieść ceny usług. Konieczność odprowadzania podatku od wszystkich napraw spowoduje niższe zarobki warsztatów mechanicznych, a problem będzie rozwiązywany naturalnie poprzez przeniesienie ciężaru na samych klientów, a więc poprzez wzrost cen. To czy nowe przepisy się sprawdzą okaże się dopiero w 2016 roku.

Ten wpis opublikowano w Kasy fiskalne i otagowano , , , . Bookmark the permalink.

Możliwość komentowania jest wyłączona.