Kasa fiskalna dla prawnika – czy to będzie rewolucja?

Kasa fiskalna dla prawnika

Kasa fiskalna dla prawnika

Już od 1 marca 2015 roku w naszym kraju pojawiają się zupełnie nowe obowiązki dla części właścicieli firm. Dzisiaj kasa fiskalna teoretycznie jest obowiązkowa, ale istnieje pewnego rodzaju zwolnienie z tego obowiązku. Jeśli firma bowiem nie zarabia 20 tysięcy złotych to nie musi posiadać takiego urządzenia, a więc także jednocześnie i nie wystawia klientom swoich paragonów. Jedynym wyjątkiem od tej sytuacji są te firmy, które sprzedają wyroby tytoniowe bądź też alkohol. W pozostałych przypadkach można było obejść się bez takiej kasy. Problem polegał bowiem na tym, że wiele firm wykorzystywało tego typu przepis. W efekcie specjalnie zaniżały one swoje dochody i zarabiały dwukrotnie. Nie musiały rozliczać się z pomocą kasy i jednocześnie także płacili mniejsze podatki bo przecież firma nie wykazywała wszystkich swoich dochodów. Jak to będzie wyglądało już za chwilę?Ministerstwo Finansów przygotowało tak naprawdę sporą rewolucję w tej kwestii. Od 1 marca 2015 roku pojawia się kilka rodzajów działalności gospodarczych, w których to fiskalizacja będzie obowiązkowa niezależnie od wszystkiego. I tak właśnie kasa fiskalna dla prawnika staje się obowiązkowa od 1 marca 2015 roku. Od tego dnia trzeba posiadać kasę jeśli jest się prawnikiem i prowadzi swoją własną kancelarię.

Przepisy tego typu mają w głównej mierze zachęcić właścicieli tych firm do tego, aby po prostu rozliczać się zgodnie z prawem i nie zaniżać własnych dochodów. Czy tak będzie to czas pokaże, ale z drugiej strony kasa fiskalna dla prawnika to także większe bezpieczeństwo dla samych klientów tych specjalistów.

Prawnicy udzielają bardzo ważnych porad i często mają niebagatelny wpływ na nasze życie. Kasa fiskalna dla prawnika sprawia, że w przypadku nieprawidłowego wykonania usługi zawsze mamy prawo ubiegać się o reklamację. Wcześniej bardzo często prawnicy nie przyznawali się do swoich błędów i mieli do tego pełne prawo. Brak paragonu oznacza bowiem, że tak naprawdę do żadnej transakcji nigdy nie doszło, a więc nie ma także problemu.

Ten wpis opublikowano w Kasy fiskalne i otagowano , , . Bookmark the permalink.

Możliwość komentowania jest wyłączona.