Kolektory danych- wydajniejsza praca

Kolektory danych

Kolektory danych

Każdy mniej więcej dokładnie wie ile czasu zajmuje człowiekowi zanotowanie konkretnej partii materiału. Zwłaszcza jeśli koniecznie musi najpierw dokładnie sprawdzić na oryginalne jaka ma nazwę i ewentualne kody. Co wiece konieczne jest policzenie produktów w opakowaniu, jeśli nie ma zamieszczonej na nim takiej informacji. Jednym słowem spisanie wszystkich materiałów umieszczony w magazynie czy na sklepie człowiekowi najczęściej zająć może nawet kilka lub kilkanaście dni. Nie zawsze wyniki takiej pracy można poznać w taki odległym czasie. W końcu po wypełnieniu wszystkich dokumentów zapewne trzeba by było wypisać ogólny i podsumowujący raport. To wszystko przecież trwa.Dlatego właśnie w takich miejscach kolektory danych są wręcz niezastąpione. Jak wiadomo znacznie one przyspieszą i zwiększą wydajność pracy i pracowników. Nie oznacza to bynajmniej, że w takim wypadku należy zmniejszyć ilość kadry w danej firmie. Po prostu wyniki ich pracy będą widoczne o wiele szybciej. Co za tym idzie można taką pracę wykonywać, a przy okazji zając się również innymi obowiązkami. Co więcej nie musimy wcale uaktualniać danych. W końcu w kilka godzin na magazynie stan an pewno się, aż tak znacznie nie zmieni. Co innego było jeśli praca trwała kilka dni. Wtedy na pewno regularnie należało zmieniać stan by był aktualny.

W związku z tym, że kolektory danych zapamiętują dane, a przy okazji są w stanie odczytać wszystko z kodu umieszczonego na produkcie lub opakowaniu zbiorczym praca związana z inwentaryzacją magazynu jest bardzo prosta. W końcu wystarczy tylko odczytać, zeskanować, kod kreskowy umieszczony na opakowaniu i od razu na wyświetlaczu pojawi nam się informacja co się w tym kartonie znajduje, a także w jakiej jest ilości. Dzięki temu wystarczy jedynie przejść się z takim kolektorem po magazynie i skanować wszystkie kody

W ten sposób kolektory danych usprawniają prace i pozwalają na szybsze jej wykonanie. Dzięki temu praca całego magazynu na pewno zyskuje, a co za tym idzie praca jest na pewno wykonana szybciej, a jednocześnie odpowiednio i prawidłowo.

Ten wpis opublikowano w Kolektory danych i otagowano , , . Bookmark the permalink.

Możliwość komentowania jest wyłączona.