Kubki z nadrukiem – zachętą do przedłużenia umowy

Kubki z nadrukiem

Kubki z nadrukiem

Dzisiaj coraz więcej firm funkcjonuje o zawieranie długoterminowych umów z klientami. Przedmiotowe umowy mogą dotyczyć świadczenia usług telefonii komórkowej, Internetu, telewizji kablowej, telefonii stacjonarnej i wielu innych. Niestety zmieniająca się rzeczywistość biznesowa, rosnąca konkurencja oferująca tożsame usługi przy jednoczesnym identycznym stanem potencjalnych klientów wywołuje konieczność dbania nie tylko o pozyskiwanie nowych klientów, ale również zatrzymanie dotychczasowych. Zabiegi marketingowe wydają się mieć tu żadnych granic, a ich wybór zależy wyłącznie od specyficznej kreatywności specjalistów z zakresu zarządzania i marketingu.

Jak zatrzymać przy sobie klientów?

Zapewne każda osoba, która posiada telefon komórkowy wielokrotnie spotkała się z sytuacją, w której pracownik operatora telefonii GSM dzwonił z ofertą przedłużenia umowy bądź propozycji skorzystania z nowych opcji oferty. Zwykle są to bardziej atrakcyjne warunki świadczenia usług, które w porównaniu z ofertą konkurencji stanowią na pewno dużą pokusę skorzystania z nich.

Nie tylko ten sposób zatrzymania klientów stosowane są obecnie przez nowoczesne firmy działające w oparciu o podpisywane z klientami umowy. Często swoistą pokusą mają być również atrakcyjne gadżety reklamowe. W zależności od rodzaju firmy i rodzaju świadczonych usług są to ceramiczne kubki z nadrukiem logo operatora, eleganckie pióra, zestawy do otwierania wina, a także inne drobnostki.

Zdarza się jednak również, że gdy umowa terminowa dotycząca świadczenia określonych usług opiewa na dużą sumę, przedsiębiorca decyduje się na stosowanie dużo bardziej atrakcyjnych i droższych gadżetów. W takich okolicznościach klasyczne porcelanowe kubki z nadrukiem zastąpione są przez drukarki, aparaty fotograficzne, kamery samochodowe, nawigacje, zewnętrzne pamięci USB, dyski do przechowywania danych a nawet tablety.

Pozyskiwanie nowych klientów

W opisanych wyżej sytuacjach gadżety reklamowe mają za zadanie zatrzymać stałych klientów, którzy namawiani są do przedłużenia umowy o świadczenie konkretnych usług. Przyznać jednak trzeba, ze zarówno ceramiczne kubki z nadrukiem jak i inne gadżety reklamowe mogą doskonale służyć do pozyskiwania nowych klientów firmy.

Ten wpis opublikowano w Gadżety reklamowe i otagowano , , , . Bookmark the permalink.

Możliwość komentowania jest wyłączona.