Nowoczesna kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Kasa fiskalna dla lekarza

Od dnia 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowe przepisy wprowadzone przez Ministerstwo Finansów. Rozporządzenie dotyczy obowiązku posiadania kas fiskalnych m.in. przez mechaników, prawników, salony fryzjerskie i kosmetyczne, dentystów oraz lekarzy. Wymienione zawody mają dwa miesiące na dostosowanie się do nowych wymogów. Lekarze i dentyści powinni zaopatrzyć się w kasy fiskalne, które stworzono specjalnie dla branży medycznej. Tego typu kasy są nowoczesne, funkcjonalne, bardzo eleganckie i zmieszczą się w każdej torbie lekarskiej. Możemy również wybrać sprzęt, który wpasuje się w wystrój naszego gabinetu.

Nowy obowiązek dla lekarzy i dentystów

Wraz z początkiem roku nowy obowiązek stosowania kas fiskalnych sprawił, że zwolnienie straciły następujące usługi w zakresie opieki medycznej świadczone przez lekarzy i dentystów: leczenie, porady i diagnostyka świadczone przez lekarzy ogólnych i lekarzy specjalistów z wyłączeniem chirurgów oraz ogólne i specjalistyczne praktyki dentystyczne takie jak ortodoncja czy wszelakie operacje dentystyczne. Jak widać zmiany są spore, a kasa fiskalna dla lekarza koniecznością.

Idealna kasa fiskalna dla lekarza

Najlepsza Kasa fiskalna dla lekarza powinna posiadać akumulator, który pozwoli na długą pracę bez zasilania zewnętrznego. Charakteryzować się skromnymi gabarytami i małą wagą, dzięki czemu zmieści się w każdej torbie lekarskiej. Dodatkowo sprzęt powinien posiadać kopię elektroniczną paragonów, która obniża znacząco koszty eksploatacji. Ta opcja pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również miejsce w szafce – już nigdy więcej nie będziemy zmuszeni do zbierania rolek papieru.

Ulga na zakup kasy

Decydując się na nabycie kasy fiskalnej do 1 marca 2015 roku możemy liczyć na wsparcie. Urząd skarbowy proponuje ulgę w wysokości 90 % – do 700 zł na zakup tego rodzaju urządzeń. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tej opcji będziemy mogli pozwolić sobie na inwestycję w nowoczesny sprzęt najwyższej jakości. Wtedy będziemy mieć pewność, że kasa fiskalna dla lekarza posłuży nam na lata.

Ten wpis opublikowano w Kasy fiskalne i otagowano , , , , . Bookmark the permalink.

Możliwość komentowania jest wyłączona.